W jaki prosty sposób można ustalić swój rozmiar pierścionka

Wybór biżuterii jest trudnym zadaniem zarówno, jeśli chcemy kupić ją dla kogoś na prezent, jak i dla nas samych. Po pierwsze najpierw trzeba przebić się przez setki, o ile nie tysiące produktów, aby znaleźć ten odpowiedni. Po drugie w przypadku pierścionków pojawia się problem z jego wielkością. Ktoś, kto nigdy ich nie nosił, nie ma pojęcia, jaki rozmiar będzie odpowiedni. Co więc zrobić, aby się tego dowiedzieć? Dowiesz się tego z naszego artykułu!

Domowy sposób na ustalenie rozmiaru pierścionka

Oczywiście, można zawsze przejść się do pobliskiego sklepu jubilerskiego i poprosić o przymierzenie specjalnej miarki. Jednak, jeśli nie wszyscy mają taką możliwość, to polecamy domowy sposób, który pozwoli w zaledwie kilka chwil określić odpowiedni rozmiar.

  1. Wytnij pasek papieru o długości około 2 cm i szerokości 0,5 do 1 cm.
  2. Owiń nim swój palec u podstawy. Pamiętaj, że w trakcie wykonywania pomiaru musisz mieć ciepłe dłonie.
  3. Jeśli masz szersze kostki, zbierz pomiar zarówno u podstawy, jak i z kostki. W takim przypadku najlepiej wybrać rozmiar, który będzie uśrednionym wynikiem. Dzięki temu pierścionek powinien wsunąć się na palec bez większych problemów.
  4. Znając obwód palca, wystarczy porównać go z tabelą poniżej, aby dowiedzieć się, jaka wielkość będzie odpowiednia.
  5. Należy pamiętać o tym, że pierścionki, które mają powyżej 6 mm szerokości, powinno się wybierać o jeden rozmiar większe dla lepszego komfortu.

Dzięki postępowaniu według poniższych zasad w szybki i prosty sposób będziesz mogła się dowiedzieć, jaki rozmiar obrączki będzie odpowiedni. Wtedy pozostanie już tylko jeden, dosyć przyjemny problem - które świecidełko wybrać. Jeśli będzie to pierwszy pierścionek, to polecamy wybranie delikatnych wzorów, które pozwolą przyzwyczaić się do tego, że coś znajduje się na palcu. Dobrze sprawdzi się wtedy biżuteria z Kolekcji Tkanej. Charakteryzuje się ona urzekającą delikatnością i jest idealnym dodatkiem do zarówno codziennych stylizacji, jak i do tych bardziej formalnych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl