Trudno nieraz uwierzyć, jak niezwykłe skarby skrywa przed nami Matka Natura. Idealnym przykładem są naturalne perły, które przychodzą na świat już perfekcyjne w każdym calu i gotowe do wykorzystania w biżuterii. Nie oznacza to, że są doskonałe. Wręcz przeciwnie, każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju i posiada nieregularności czy drobne przebarwienia. Nie trzeba jednak ich poddawać dodatkowej obróbce mechanicznej – w odróżnieniu od innych kamieni szlachetnych nie wymagają szlifowania, bo od razu po wyłowieniu cieszą nasze oczy wspaniałym, pełnym połyskiem.
Prawdziwe piękno rodzi się bardzo powoli i wymaga zachowania idealnej precyzji, bo nawet drobny błąd może zepsuć efekt końcowy. Tkana na krośnie biżuteria od illi design to maleńkie arcydzieła, które wykonuję w całości ręcznie. Choć praca idzie mozolnie i przez wiele godzin nie można sobie pozwolić choćby na krótką chwilę nieuwagi, wysiłek się opłaca! Gotowe kolczyki, pierścionki lub bransoletki wyglądają elegancko i bardzo oryginalnie. Na pewno przypadną do gustu każdej miłośniczce pełnego lekkości oraz dziewczęcego uroku stylu boho.
Ten kamień fantastycznie urozmaici Twoją stylizację i podkreśli naturalną urodę. Biżuteria artystyczna z błękitnym akwamarynem polecana jest nie tylko osobom o niebieskich oczach – dodatki z tym hipnotyzująco pięknym minerałem są uniwersalne i nigdy nie wychodzą z mody! Już w czasach starożytnych wręczano je kobietom przy najważniejszych okazjach, a na przestrzeni lat nie straciły nic ze swojego uroku. Możesz je poznać po tym, że cudownie połyskują i efektownie załamują światło, przez co natężenie ich barwy zmienia się, w zależności od kąta, pod którym na nie patrzysz.
Wyroby jubilerskie służą ozdobie, podkreśleniu stylu i mogą stanowić wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby. Niestety nie przykładając uwagi do utrzymania porządku wśród swojej kolekcji biżuterii możemy bardzo szybko ją zniszczyć, marnując tym samym cenny surowiec, jak i pieniądze przeznaczone na zakup dodatków.
Już nie raz moda udowodniła nam, że mimo upływu jednej, dwóch czy nawet i pięciu dekad uwielbia powracać! Nic w tym dziwnego, w końcu wymyślone i stworzone przez kogoś wcześniej ubrania, akcesoria czy biżuteria były chętnie zakładane nie bez przyczyny. Styl Y2K (Year 2 Kilos, skrót oznaczający rok 2000) był niezwykle zróżnicowany ze względu na różne subkultury. Chociaż rzecz, która łączyła większość to pogoń za tym, co futurystyczne i kolorowe...
Wybór biżuterii jest trudnym zadaniem zarówno, jeśli chcemy kupić ją dla kogoś na prezent, jak i dla nas samych. Po pierwsze najpierw trzeba przebić się przez setki, o ile nie tysiące produktów, aby znaleźć ten odpowiedni. Po drugie w przypadku pierścionków pojawia się problem z jego wielkością. Ktoś, kto nigdy ich nie nosił, nie ma pojęcia, jaki rozmiar będzie odpowiedni. Co więc zrobić, aby się tego dowiedzieć? Dowiesz się tego z naszego artykułu!
Kiedyś wierzono, że dzięki posiadaniu adularu, a więc minerału, zostanie się obdarzonym umiejętnością przepowiadania przyszłości. Inni twierdzili, że pomaga im w przezwyciężeniu wszelkiego rodzaju niemocy zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Za naszą wschodnią granicą uważano, że kładąc go pod poduszką, w nocy przyśni się obraz przyszłego małżonka.
Najczęściej, kiedy słyszysz stwierdzenie „kamień szlachetny” myślisz o diamencie, szafirze, szmaragdzie czy rubinie. Jednak musisz pamiętać, że to nie wszystkie znane i cenione minerały, które można zaliczyć do tego grona. Niezwykle popularnym i często mylonym z wcześniej wymienionymi kamieniami jest turmalin. Jego nazwa pochodzi z języka syngaleskiego wywodzącego się ze Sri Lanki. Tura-mali oznacza tam minerał o różnorodnych kolorach, przyciągający popiół. Mimo że został odkryty w XV wieku, to do Europy przybył dopiero w XVIII wieku.
Każda biżuteria, która została ozdobiona kamieniem szlachetnym jest niezwykle wyjątkowa. Choć zazwyczaj cena takich błyskotek jest wyższa niż zwykle, to i tak znajdą one swoich zwolenników. Szczególnie popularny obok diamentów czy szafirów jest onyks. Najczęściej spotykany i wykorzystywany jest w czarnej postaci, jednak nie należy zapominać również o czerwonych i zielonych odmianach. Ten klejnot to podkategoria chalcedonu i krzemionki. Najbardziej charakterystyczne dla tego kamienia są rozwarstwienia. Powstają one z połączenia kwarcu oraz moganitu i można je podziwiać w formie regularnych linii, które są ozdobne.
Często w branży jubilerskiej złoto, srebro czy platyna są ozdabiane różnymi kolorowymi kamieniami, co nadaje pierścionkom, kolczykom czy naszyjnikom dodatkowego charakteru. Nie inaczej jest w przypadku hematytu. Wyróżnia się on na tle innych przede wszystkim swoim kolorem – czarna i lustrzana powierzchnia jest niezwykle interesująca dla wielu miłośników biżuterii. Warto wiedzieć, że kamień ten to tlenek żelaza, który najczęściej występuje w formie romboedru, a więc bryły złożonej z sześciu rombów.