Motyle z jedwabiu i organzy w letniej biżuterii
Miłośnicy wyższych temperatur zawsze z utęsknieniem czekają na, to kiedy w końcu temperatura wzrośnie do dwudziestu kilku stopni i będą mogli z powodzeniem schować kurtki, bluzy czy też inne cieplejsze ubrania na rzecz tych lekkich i zwiewnych. Często podobna sytuacja jest także i z biżuterią. Zimą zazwyczaj staramy się nosić masywniejsze ozdoby, które nierzadko posiadają ciemniejsze wykończenie z różnego rodzaju kamieni.
czytaj całość »
Powrót mody tysiąclecia - czyli cukierkowa biżuteria

Już nie raz moda udowodniła nam, że mimo upływu jednej, dwóch czy nawet i pięciu dekad uwielbia powracać! Nic w tym dziwnego, w końcu wymyślone i stworzone przez kogoś wcześniej ubrania, akcesoria czy biżuteria były chętnie zakładane nie bez przyczyny. Styl Y2K (Year 2 Kilos, skrót oznaczający rok 2000) był niezwykle zróżnicowany ze względu na różne subkultury. Chociaż rzecz, która łączyła większość to pogoń za tym, co futurystyczne i kolorowe...

czytaj całość »
W jaki prosty sposób można ustalić swój rozmiar pierścionka

Wybór biżuterii jest trudnym zadaniem zarówno, jeśli chcemy kupić ją dla kogoś na prezent, jak i dla nas samych. Po pierwsze najpierw trzeba przebić się przez setki, o ile nie tysiące produktów, aby znaleźć ten odpowiedni. Po drugie w przypadku pierścionków pojawia się problem z jego wielkością. Ktoś, kto nigdy ich nie nosił, nie ma pojęcia, jaki rozmiar będzie odpowiedni. Co więc zrobić, aby się tego dowiedzieć? Dowiesz się tego z naszego artykułu!

czytaj całość »
Kamień księżycowy w biżuterii

Kiedyś wierzono, że dzięki posiadaniu adularu, a więc minerału, zostanie się obdarzonym umiejętnością przepowiadania przyszłości. Inni twierdzili, że pomaga im w przezwyciężeniu wszelkiego rodzaju niemocy zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Za naszą wschodnią granicą uważano, że kładąc go pod poduszką, w nocy przyśni się obraz przyszłego małżonka.

czytaj całość »
Biżuteria z turmalinem

Najczęściej, kiedy słyszysz stwierdzenie „kamień szlachetny” myślisz o diamencie, szafirze, szmaragdzie czy rubinie. Jednak musisz pamiętać, że to nie wszystkie znane i cenione minerały, które można zaliczyć do tego grona. Niezwykle popularnym i często mylonym z wcześniej wymienionymi kamieniami jest turmalin. Jego nazwa pochodzi z języka syngaleskiego wywodzącego się ze Sri Lanki. Tura-mali oznacza tam minerał o różnorodnych kolorach, przyciągający popiół. Mimo że został odkryty w XV wieku, to do Europy przybył dopiero w XVIII wieku.

czytaj całość »
Onyks w biżuterii

Każda biżuteria, która została ozdobiona kamieniem szlachetnym jest niezwykle wyjątkowa. Choć zazwyczaj cena takich błyskotek jest wyższa niż zwykle, to i tak znajdą one swoich zwolenników. Szczególnie popularny obok diamentów czy szafirów jest onyks. Najczęściej spotykany i wykorzystywany jest w czarnej postaci, jednak nie należy zapominać również o czerwonych i zielonych odmianach. Ten klejnot to podkategoria chalcedonu i krzemionki. Najbardziej charakterystyczne dla tego kamienia są rozwarstwienia. Powstają one z połączenia kwarcu oraz moganitu i można je podziwiać w formie regularnych linii, które są ozdobne.

czytaj całość »
Hematyt w biżuterii

Często w branży jubilerskiej złoto, srebro czy platyna są ozdabiane różnymi kolorowymi kamieniami, co nadaje pierścionkom, kolczykom czy naszyjnikom dodatkowego charakteru. Nie inaczej jest w przypadku hematytu. Wyróżnia się on na tle innych przede wszystkim swoim kolorem – czarna i lustrzana powierzchnia jest niezwykle interesująca dla wielu miłośników biżuterii. Warto wiedzieć, że kamień ten to tlenek żelaza, który najczęściej występuje w formie romboedru, a więc bryły złożonej z sześciu rombów.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl