Darmowa dostawa      

Jak dbać o tkaną biżuterię?
Jak dbać o tkaną biżuterię?

Inwestując w wyjątkowe, ręcznie wykonywane wyroby jubilerskie zazwyczaj chcemy, aby jak najdłużej zachowały swój piękny wygląd i nienaganny stan. Mało kto jednak wie, jak prawidłowo użytkować i dbać o biżuterię tkaną tak, aby nie uległa szybkiemu zniszczeniu. Poznaj moje porady dotyczące pielęgnacji i odpowiedniego przechowywania bransoletek, pierścionków, naszyjników i kolczyków zakupionych w sklepie illi design oraz sposoby na ich delikatne traktowanie podczas zwykłych, codziennych czynności.

Kiedy zakładać i zdejmować tkaną biżuterię z illi desing? Porady dotyczące delikatnego traktowania moich wyrobów!

Posiadanie pięknie wykonanej biżuterii sprawia, że chcemy jak najczęściej ją nosić i pokazywać światu. Tkane bransoletki, kolczyki, pierścionki i naszyjniki z illi design zostały właśnie po to stworzone – aby podkreślać Twój indywidualny charakter i wyróżnić Cię z tłumu. Jednakże sposób wykonania moich wyrobów sprawia, że są one niezwykle delikatne i wymagają równie delikatnego oraz prawidłowego użytkowania. Dotyczy to przede wszystkim odpowiedniego zakładania i zdejmowania dodatków.

Aby zadbać o ich stan i uniknąć niechcianych zniszczeń pamiętaj o tym, że biżuteria tkana illi desing powinna być zakładana dopiero po zakończeniu wszelkich czynności pielęgnacyjnych, a więc po kąpieli, nałożeniu balsamu do ciała oraz spryskaniu się perfumami. Przy zakładaniu ubrań skup się na tym, aby nie zahaczyć nimi bransoletki, kolczyków, pierścionka czy naszyjnika - może doprowadzić to do zerwania koralików. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko ich zużycia lub zniszczenia, zdejmuj je od razu po powrocie do domu, przed sprzątaniem lub kąpielą. Na początku odepnij zapięcie biżuterii nie szarpiąc jej, a następnie zdejmij z szyi, nadgarstka lub palca i odłóż do pudełeczka.

Choker tkany

Woda, mydło i kosmetyki, czyli naczelni wrogowie tkanych bransoletek, kolczyków, pierścionków i naszyjników

Nie chcesz, aby tkane bransoletki, pierścionki, naszyjniki i kolczyki illi design matowiały lub ulegały przebarwieniom? Zastosuj porady dotyczące prawidłowego użytkowania i dbania o wyroby dostępne w mojej ofercie! Naczelną zasadą w ich odpowiedniej konserwacji, jest unikanie najbardziej wrogich czynników takich jak woda, mydło, preparaty chemiczne lub kosmetyki. Biżuteria tkana od illi desing nie lubi kontaktu z wilgocią, inwazyjnymi środkami czyszczącymi lub perfumowanymi balsamami - mogą one doprowadzić do wyblaknięcia kolorów i matowienia bransoletek, naszyjników, kolczyków czy pierścionków.

Jak przechowywać tkaną biżuterię tak, aby nie uległa zniszczeniu? Moje sposoby na chowanie bransoletek i naszyjników z illi design!

Bransoletka tkanaPrawidłowe użytkowanie i dbanie o biżuterię tkaną illy design to jedno - równie ważne jest przechowywanie jej w odpowiednich warunkach. Pomyśl tylko – po zdjęciu ubrań chowasz je do szafy, okulary wkładasz do specjalnego etui ochronnego, a ukochane obcasy przechowujesz w zakupionym pudełku. Dlaczego więc bransoletki, kolczyki, pierścionki czy naszyjniki z illy desing mają być traktowanie inaczej?

Aby odpowiednio o nie zadbać po noszeniu, odkładaj jej do specjalnej szkatułki lub pudełeczka dołączonego do zamówienia. Najlepiej przechowywać je w suchym miejscu i pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon. Unikaj chowania bransoletek, kolczyków, naszyjników i pierścionków z illy design w łazience, gdyż panująca tam wilgoć może negatywnie na nią wpływać.

Naturalne symptomy zużycia tkanej biżuterii - właściwości niezależne od człowieka

Wiesz już jak dbać o tkaną biżuterię tak, aby uniknąć jej zniszczenia czy nadmiernego zużycia. Niestety moje porady dotyczące prawidłowego użytkowania i pielęgnacji nie zawsze mogą poradzić sobie z upływem czasu. Oprawa kolczyków, pierścionków, naszyjników czy bransoletek z mojej oferty została wykonana z niezwykle wytrzymałej stali szlachetnej. Jednakże złocenia czy inne półfabrykaty użyte do ich produkcji mogą z biegiem czasu tracić swoje właściwości, a więc przecierać się lub tracić kolor. Jest to procesem całkowicie naturalnym, ale przedstawione powyżej porady dotyczące prawidłowego użytkowania tkanej biżuterii, mogą znacznie go zatrzymać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl